High School Senior Portraits --> portretten van jongvolwassene

High School Senior portraits of te wel gave portretten van tieners en jong volwassenen

Zit je nog in je moeders buik, dan worden er al foto’s van je gemaakt tijdens een zwangerschapsreportage, ben je net geboren, dan ga je slapend op de foto als een newborn baby. Tot een jaar a anderhalf jaar oud komen de verschillende mijlpalen zoals zelfstandig kunnen zitten en staan en lopen voorbij tijdens een fotoreportage. Gevolgd door af en toe een gezinsreportage met je ouders en broertjes en zusjes of een familiereportage met grootouders. Tot een jaar of 10 a 14 zijn de kinderen nog aardig goed mee te krijgen voor een fotoreportage, maar dan worden ze ineens een puber..

Rond deze leeftijd (tussen de 14 en 21 jaar) ontwikkelen de jongeren zichzelf tot echte individuen. Ze krijgen hun eigen identiteit en ontwikkelen hun eigen interesses in de wereld. Ze komen los van hun ouders en gaan op eigen benen staan. Ze hebben geen zin meer om mee te gaan op gezinsreportage.

Ze ontwikkelen zich tot een eigen persoonlijkheid. En juist die ontwikkeling tot individuen wil ik tijdens het maken van hun portretten als tiener of jong volwassene vastleggen. Ze zijn in deze leeftijdsfase vaak erg creatief en bruisen van de energie; zijn onbevangen en onbevreesd, waardoor ze lekker out of the box kunnen denken en doen.

Ze zijn trots op wie ze zijn geworden; op hun eigen keuzes tijdens het volwassen worden en waar ze nu staan in het leven. En laten dit dan ook graag zien aan de wereld.
Ik ben er sterk van overtuigd dat deze mooie portretten; in samenspraak met de jongeren uitgedacht en gemaakt; dan ook van positieve invloed is op de blik op zichzelf en een boost in zelfvertrouwen geeft. Ze mogen inzien dat ze individuen met een eigen mening zijn geworden en mogen daar super trots op zijn!

Jouw portretten stellen je in staat om een statement te maken; namelijk de wereld te laten zien wie JIJ bent

Als fotografe vind ik het een enorme eer om samen met jou de wereld te laten zien wie je bent, waar je van houdt en wie je lief hebt, waarin jij geloofd, de dingen die je doet en wat voor persoon jij graag wilt worden. Ik wil je portretteren zoals ik je zie en zoals jij jezelf ziet; als jong volwassene die de hele wereld aankan!

Waar vroeger deze foto’s voornamelijk gemaakt werden voor een donker of licht doek en waarbij de jongens een pak droegen en de meisjes een chique jurk aanhadden, mag jij nu geheel zelf bepalen waar de shoot wordt gemaakt en wat voor kleding je aanhebt. Wil je lekker buiten een shoot laten maken.. lets do it! Wil je in hockey of paardrijkleding (en met paard) op de foto. Ja gaaf!! Ik sta open voor de meest leuke en out of the box ideeen die er zijn!

Wist je dat dit soort portretten vaak gezien worden als een viering van de overgang van tiener naar volwassene? In de vroegere tijden zoals de middeleeuwen – en nu nog steeds in bepaalde culturen – wordt deze bijzondere overgang gevierd met zang en dans; met grote feesten en rituelen die de jong volwassenen moesten uitvoeren. Tegenwoordig hebben we daar de fotografie en mooie portretfoto’s voor 😉

Je portretten zijn een kans om dit speciale moment in je leven vast te leggen voor jezelf, je familie en… je eigen kinderen

Wanneer ik de foto’s van je maak zul je misschien denken dat ik ze alleen voor jouzelf maak (en je moeder zal waarschijnlijk denken dat ik de foto’s voor haar maak). Ja in essentie heb je daar ook zeker wel gelijk in hoor; de foto’s zijn voor jou….. maak ook een heel klein beetje voor iemand anders; iemand die jij nog niet kent, maar die straks misschien wel heel belangrijk voor je zal worden en de foto’s zal koesteren…

Wanneer ik deze portretten maak, is het mijn doel om schitterende stukjes kunst te maken, die je ouders vol trots aan de muur zullen hangen in hun huis EN die jij op een dag vol trots zult doorgeven aan je kinderen en kleinkinderen. Samen maken een klein stukje familiegeschiedenis voor de volgende generaties.. En dat is voor mij een privilege; een grote eer en een verantwoordelijkheid die ik erg serieus neem.

Deze foto van mijn grootmoeder koester ik dan ook enorm. Het is een foto die ik van haar heb gekregen toen ze nog leefde en is nu een van de weinige foto’s die ik heb van haar als jonge vrouw.

fotoreportage, fotosessie, fotoshoot, portret, puber, senior, tiener

Related Posts