Staat je mannetje regelmatig in de keuken een heerlijk diner voor jou te koken, dan heb je geluk volgens de oprichter, Sandy Sharkey, van de National Men make Dinner Day. Hij is de bedenker van deze Nationale dag; elke eerste donderdag van november.. Heb je echter de ‘pech’ dat jij meestal diegene bent die het dinner moet bedenken en moet koken, dan kun je in ieder geval op 1 november toch eens de rollen omdraaien en je mannetje aan het werk zetten en zien in de keuken.
National Men make Dinner Day
In de jaren 50 was het vrij normaal dat de vrouw thuisbleef, voor de kinderen zorgde en ’s avonds het dinner kookte, tegenwoordig is dat zeker al wel een stuk genuanceerder en staan veel mannen al regelmatig in de keuken. Toch is een paar jaar geleden National Men make Dinner day in het leven geroepen omdat volgens Sandy mannen zich nog steeds geïntimideerd voelen door de keuken; het zou in hun ogen nog steeds het domein van de vrouw zijn; een plek waar zij zich niet thuisvoelen en zichzelf thuis vinden horen En dat terwijl ook de vrouw steeds meer buiten het huis is gaan werken en emancipatie een gemeengoed is geworden. Sandy is dus (met een vette knipoog) van mening dat er tenminste 1 dag per jaar moet zijn waarop de man voor de vrouw/ de rest van het huishouden kook en waarop, zoals hij zelf schrijft op zijn website, herinneringen worden gemaakt…
Sandy heeft echter wel een paar spelregels bedacht voor deze dag:
1. De man mag niet cheaten door een kant en klare stoom/oven maaltijd uit de winkel te gebruiken
2. Afhaal of bezorging is helemaal uit den boze!
3. Het gerecht dient minimaal 4 ingrediënten te hebben
4. De man verdient bonuspunten wanneer hij niet als tegenprestatie een avondje weg met de boys eist
5. De man doet zelf de boodschappen voor de ingrediënten die hij nodig heeft voor het gerecht
Ook bedacht hij meerdere redenen waarom het voor de man de moeite waard zou zijn om aan de National Men make Dinner Day mee te doen:
1. Je kunt je ‘Toolbelt’ omhouden tijdens het koken. Kanttekening was wel dat je je hamer moet verruilen voor een spade of klopper
2. Meerdere recepten vereisen het gebruik van bier tijdens het koken; in het gerecht dan wel te verstaan
3. Als kok krijg je altijd de meeste aandacht van de hond (en van de rest vh huishouding met de vraag wanneer het eten nu eindelijk eens klaar is..
Dus mannen… maak je bost maar nat voor vanavond! Het zal zweten worden in de keuken 😉
Om jullie mannen toch een beetje te helpen hieronder een makkelijk en toch smakelijk recept:
Spaghetti Bollognese
Wat heb je nodig?
1 grote ui
2 teentjes knoflook
1 zakje Spaghetti groente of 1 prei
olijfolie
450 g mager rundergehakt
tomatenpuree (potje of pak mag); bonuspunten als je zelf de tomatensaus maakt met 3 tomaten zonder een pakje te gebruiken)
300 gram spaghetti
1. Verhit de olie en de boter in een pan.
2. Snij het ui, en pel de knoflook en fruit beide even aan in de pan
3. Snij de prei (of maak het zakje groente open) en doe het in de pan.
3. Na 5 minuten voeg je het gehakt toe en bakt alles nog 2 tot 3 minuten door.
4. Blancheer ondertussen de 3 tomaten in heet water (snijd er van te voren wel een klein kruisje in bij het kontje)
5. Verwijder nu heel gemakkelijk het velletje van de tomaten en snijd de tomaten in blokjes
6. Voeg de tomatenblokjes toe aan de saus
6b. Voeg de tomatenpuree toe (Breng op smaak met peper en zout).
7. Laat de saus een half uur sudderen op laag vuur (vergeet niet om af en toe te roeren).
8. Kook de spaghetti in een aparte pan volgens de aanwijzingen op de verpakking
9. Giet de spaghetti af als deze al dente is.
10. Giet er een klein beetje olijfolie overheen
11. Maak een mooi bord op voor de huisgenoten door de spagetti om een vork heen te draaien en langzaam van de vork af laten glijden op het bord.
12. Doe er een lepel saus overheen en maak het af met een basilicum blaadje en een klein beetje kaas.